De verborgen blokjes

Door: Jannie de Breuk

Zoals al eerder in blogs geschreven, ben ik lid van de Quiltgroep Memo. Deze quiltgroep komt eens in de drie maanden bij elkaar. We bedenken met elkaar een thema voor de volgende opdracht. Eén van de dames stelde voor om het blok Rooftop City te maken, uit het boek The Quilt Design Coloring Workbook van Thomas Knauer. Iedereen vond dat een leuk idee. De opdracht was: Het blok moet herkenbaar zijn in de quilt. De breedte was vrij maar de lengte op 100 cm.

Het denkwerk

 

 

Eerst maar eens een schets maken. Dan kijk ik naar mijn stoffenvoorraad welke kleur en welke stof ik zal gaan gebruiken. Twee coupons verloopstof stonden mij wel aan. Maar om het verloop effect te houden, was het wel goed uitkienen hoe ik de stof moest snijden. Om het blokje herkenbaar te maken heb ik een contraststof voor het vierkantje gebruikt namelijk geel.

Op rasterquick de blokken getekend. Ik wist hoeveel blokken ik moest naaien dus de delen van de blokken op verloop gesneden.

 

In elkaar naaien

Toen kon ik de blokken gaan naaien en op mijn flanellen wand de blokken gerangschikt. Zo kon ik zien waar de kleuren van de verloop stof het beste bij pasten. Boven aan de lichte kleur en zo naar beneden voor de donkere kleur. Maar het rangschikken was nog wel een dingetje, want zou ik het gele blokken boven aan doen of draaien enz… Telkens als ik de blokken had gerangschikt maakte ik een foto. Daarna wijzigde ik weer wat en maak ik weer een foto. Zo kun je altijd terugvallen op een eerdere versie van de rangschikking.

 

Help de stof is op!

Als de blokken naar mijn zin waren gerangschikt, kon de verloopstof in delen erbij gevoegd worden.

Het was echt passen en meten. De donkere stof was op. Tja wat ga je dan doen.

Een tijdje laten hangen zo kon ik telkens ernaar kijken en hoopte dat er een idee opborrelde. Ik wilde geen stof erbij kopen.

 

Het quiltwerk

Het kwartje viel, want ik had nog een stuk lichte stof over. Deze erin geplaatst en weer een tijdje laten hangen. Door er telkens langs te lopen voel je op een gegeven moment of het wel of niet bevalt.

Maar het stond mij wel aan. Toen de hele top in elkaar genaaid.

Na het dubbelen van de top komt de volgende vraag. Hoe ga ik de quilt door quilten? Welk garen ga ik gebruiken?

Ik ben begonnen om naast de blokken in de effen ruimte het blok na te quilten. Tijdens het doorquilten komen de ideeën naar boven hoe ik verder zal gaan doorquilten.

 

 

Hartelijke quiltgroeten,

Jannie de Breuk

 

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *